Dantų gydymas

Dantų kariesas, arba dantų ėduonis – viena labiausiai paplitusių ligų pasaulyje, nuo kurios yra pažeisti daugiau nei 90% visų pasaulio žmonių dantys.

Dantų karieso simptomai

  • Dantų jautrumas kaklelio srityje
  • Danties emalio nutrupėjimas
  • Dantų skausmas
  • Pakitusi danties spalva

Karieso gydymas

Dantų gydymasKarieso gydymas apima tokius etapus, kaip kariozinės ertmės (skylės) išvalymas bei išvalytos ertmės plombavimas arba atstatymas protezu. Ertmė paprastai valoma gręžiant, kuomet pašalinami infekuoti, suminkštėję ar pakitę audiniai, kartais tai galima padaryti rankinių instrumentų, panašių į gremžtukus pagalba. Plombavimo metu dantims suteikiama taisyklinga anatomijos forma, spalva ir kramtymo funkcija. Plombinė medžiaga dedama sluoksniais, kurių kiekvienas kietinamas šviesa, naudojant specialią lempą. Plombuotas danties paviršius yra poliruojamas, tikrinamas sukandimas.

Dantų karieso natūralus gydymas

Labai svarbu vaikus nuo mažens mokyti tinkamos asmens burnos higienos, ugdyti ir diegti įpročius bei įgūdžius.

Valykite dantis 2 kartus per dieną (ryte ir vakare). Tik svarbu tai daryti kokybiškai. Naudokite dantų siūlą bent kartą per dieną. Naudokite burnos skalavimo skystį. Taisyklingai maitinkitės. Svarbu vengti daug cukraus ir krakmolo turinčių produktų. Venkite užkandžių. Nes nuolatinis maisto patekimas į burną lemia ilgalaikį pH sumažėjimą (atitinkamai didesnę riziką kariesui). Venkite Coca Colos ir energetinių gėrimų. Ten esančios rūgštys – didžiausias priešas emaliui. Nerūkykite. Rūkymas sutrikdo kraujotaką ir didina riziką infekcijoms, lemia dantų pageltonėjimą, blogą burnos kvapą. Kramtykite becukrę gumą. Reguliariai lankykitės pas odontologą. Bent kartą per pusmetį.

Dantų šaknų kanalų gydymas ir pergydimas ( endodontija)

Diagnozavus ėduonį, jį būtina gydyti (išvalyti pažeistus audinius ir plombuoti), nes šis procesas greitai progresuoja, pereidamas į gilesnius danties audinius, vėliau paliesdamas pulpą (kur yra nervai) ir periodontą. Negydant dažniausios komplikacijos – pulpitai, viršūniniai periodontitai.
Dantų šaknų kanalų gydymas (dar vadinamas endodontija) yra reikalingas tada, kai infekcija patenka į giliai slypintį danties sluoksnį – minkštą kraujagyslių ir nervų audinį (į vadinamąją pulpą).

Kodėl reikalingas dantų šaknų kanalų gydymas?

Dantų gydymas

Jei pulpa infekuojama, kyla didelis pavojus, kad infekcija išplis po visą šaknų kanalų sistemą. Tuomet gali atsirasti skausmingi pūliniai. Jei dantų šaknų kanalai nebus gydomi, atsiras dar daugiau problemų, dėl kurių dantis reikės pašalinti.

Paprastai pacientai, kuriems taikomas minėtas gydymas, odontologijos kabinete turi apsilankyti kelis kartus. Pirmojo vizito metu pašalinama infekuota pulpa ir pūliniai (jei jie jau spėję susiformuoti). Šaknies kanalas yra steriliai išvalomas ir paruošiamas užplombavimui. Tada uždedamas laikinas danties užpildas. Po kiek laiko, paskutiniojo vizito metu, dantys kruopščiai patikrinami. Jei infekcijos nebėra, dantis užplombuojamas visam laikui.